Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü

  • Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü
  • Tanıtım

 2012 yılında Niksar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde kurulmuş olan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ilk olarak 2018-2019 öğretim yılında öğrenci alımı yapacaktır. Bölümün temel hedefi; bilgi iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte iletişim çağı olarak adlandırılan bu dönemde, tüm dünya ile iletişime açık, bilgi iletişim teknolojilerini aktif kullanabilen, mevcut şartları iyi analiz edip doğru bu analizler ile yeni iletişim ve reklamcılık yöntemleri geliştirebilen, alanında uzmanlaşmış bireyler yetiştirmektir.


Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu bireyler özel kurum ve kuruluşlarda halkla ilişkiler uzmanı olarak istihdam edilebilecekleri gibi, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, gazete, tv ve radyo gibi basın-yayın kuruluşlarının halkla ilişkiler birimlerinde görev alabilecek geniş bir yelpazede çalışma imkanına sahiptirler. Ayrıca TRT, Anadolu Ajans gibi kamu kurumlarında da halkla ilişkiler uzmanı kadrosunda hizmet verebileceklerdir. Bunun yanında bölüm mezunları alanlarında yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de tamamlayarak akademik alanda da çalışabilirler.

Çengelli Mahallesi, Gazze Bulvarı, No: 20 60600, Niksar/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.